3 kroki do osiągnięcia pięknej i zdrowej cery

Często chcąc zadbać o piękną i zdrową cerę staramy się zrobić za dużo, co jedynie powoduje efekty odwrotne do zamierzonych. Chcąc cieszyć się realnymi efektami, które będą utrzymywać się przez dłuższy czas, warto pamiętać o trzech krokach odpowiedniej pielęgnacji, których wykonywanie powinno stać się codziennym nawykiem. Pomóc w tym mogą naturalne kosmetyki Natura Siberica, które w swoim składzie mają wiele drogocennych składników mających korzystny wpływ na wygląd skóry. Poniżej przedstawimy po krótce każdy z tych punktów.
Głębokie oczyszczenie
Aby skóra była piękna i zdrowa na samym początku należy zadbać o jej odpowiednie oczyszczenie. O tym punkcie szczególnie powinny pamiętać osoby, które zmagają się z cerą tłustą lub mieszaną, gdyż wymaga ona odpowiedniego traktowania – związane z tym typem rozszerzone pory bardzo szybko gromadzą zanieczyszczenia, które blokują działania innych odżywiających produktów. Oczyszczanie powinno odbywać się przy pomocy peelingów lub produktów, które wykazują odpowiednie właściwości czyszczące i antyoksydacyjne. Dzięki temu inne produkty, które będą omawiane w następnych punktach będą mogły wchodzić w głąb skóry i jak najlepiej ją regenerować. Natura Siberica oferuje wiele produktów, które w świetny sposób poradzą sobie nawet z największymi zabrudzeniami, które mogą blokować pory.
Nawilżanie
Jest to kolejny niezwykle ważny etap. Należy pamiętać, że nasz organizm jest w 90 procentach stworzony z wody, która systematycznie paruje. Nie wystarcza nawilżać jej od wewnątrz, równie ważne jest nawilżanie od zewnątrz przy pomocy odpowiednich kremów, skoncentrowanych na problemach danego typu skóry. Przed kupnem kremu należy wiedzieć czego potrzebuje Twoja skóra. Cera sucha będzie potrzebować dużej ilości nawilżenia, natomiast ta bardziej skłonna do przetłuszczania będzie wolała lekkie kremy o zmniejszonym, jednak wciąż skutecznym działaniu.
Odbudowa naskórka
Nasz naskórek systematycznie się starzeje. Warto więc pozbywać się go za pomocą odpowiednich peelingów. natura sibericaznów pamięta o produktach dla każdego typu skóry – dla osób z cerą wrażliwą oferujemy drobnoziarnisty peeling, natomiast dla ludzi zmagających się z cerą – gruboziarnisty dające lepsze efekty.